ÖNSÖZ

 

 

     
      Başıma ne geldiyse merakımdan geldi benim. Hayatım boyunca otu boku merak etmekten başım hiç dertten  kurtulmadı .Bu kitabı da meraktan yazdım zaten. Yoksa ne yazarım ne de şair. Kitap okumayı severim ama kitap kurdu da değilim. Baktım herkes bir şeyler yazabiliyor ben de deneyeyim  dedim. Düşündüm düşündüm konu bulamadım.  En iyi bildiğim şeyi yazdım. Kendi biyografisini kendi yazan bir deliyim ben.    Sizlere 13 senelik sağlıklı ,37 senelik engelli ömrümde tüm engelleri aşıp hayatın  dibine kadar didikleyip, nasıl suyunu çıkardığımı anlattım. Portakalda vitamin halimden başlayıp bu güne kadar geldim.
         Şimdi diyeceksiniz ki bize ne senin hayatından?. Haklısınız . Başta ben de sadece sevdiklerime benden bir hatıra kalsın, bastırır onlara hediye ederim diye yazdım.  Sonra her okuyan o kadar güldü, eğlendi, biraz kederlendi sonra kederine de güldü  ki ‘’Bunu herkes okumalı’’ dediler. Bende bir deneyeyim bakalım başkaları da okumak ister mi kitabımı dedim
             Eğer kütük gibi romanları, klasikleri seviyorsanız beni hemen bırakıp kaçın. Çünkü ben size birkaç saat de olsa bol eğlence, biraz hüzün ,bazen de şükür vaat ediyorum. Çok uzun değilim, hemen okunup biterim.
             Çok dramatik hayata bile çok mizahi bir gözle bakabilirseniz, işte o zaman siz özelsinizdir. Dertlerinize gülüp geçebileceğiniz kadar keyifli bir hayat yaşamanızı diliyorum. Umarım seversiniz beni.
NOT: Tamamen kendi anlatım tarzım ve dil bilgimle yazılmış,editör kontrolünden geçirilememiştir.Hatalarımdan dolayı affınıza sığınırım💜

                                                                                                         Deniz Deryaoğlu Ertem                                                                                                                                        (DİNİTTO)

1 Comment

  1. SÜHEYLA BAYDAR SALICI 12 Mart 2018 at 14:12

    Canım benim iyiki varsın iyiki doğdun. Beynine, yüreğine sağlık. Çok güzel anlattın, yazdın. İyiki seni tanımışım, güzel insan. Allah sanada sevdiklerinede uzun ömür versin. Bu yazılara devam, ben çok keyifle okudum. Çok teşekkür ediyorum.

Bir yorum bırak

Diğer Bölümler